ברכת הסמנכ”לים
רקע

שלום לכם,

בחודש נובמבר 2020, בעיצומו של הגל השני של מגפת הקורונה בישראל, קיימנו את הכנס השני בתקווה, שלא ירחק היום בו אוכלוסיית העולם תתחסן כנגד הנגיף וכולנו נוכל ליצור שגרה חדשה שלאחר המגפה.

החשש מפני "חורף 2020-2021 של שני נגיפים וחיסון אחד" התבדה, ואנו מתמודדים עם נגיף אחד וחיסון אחד.

בימים אלה, תוך כדי הגל השלישי והקשה ביותר של המגפה, מדינת ישראל נמצאת בתהליך מהיר של חיסון האוכלוסייה נגד הנגיף. למרות זאת, עדיין מוקדם מידי לצפות בוודאות את סופה של המגפה במיוחד לאור ריבוי המוטציות של הנגיף הידועות כבר היום.

מערכת הבריאות מתמודדת בימים אלה גם עם תחלואת ה"מחלימים" הסובלים מתסמינים ארוכי טווח כתוצאה מפגיעת הנגיף באיברים שונים, לצד פעילות ענפה לשמר את איכות הטיפול בכל אזרחי מדינת ישראל.

שתי חטיבות בתי החולים בישראל, חטיבת בתי החולים של הכללית וחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים של משרד הבריאות, וכן חטיבת הקהילה של הכללית, מרחיבים את שיתופי הפעולה והידע בין הצוותים המטפלים בלמעלה מ- 38 בתי חולים וב-1,600 מרפאות הקהילה, על מנת לקדם את המחקר והידע הקליני, לטובת הטיפול בחולים.

הכנס השלישי בסדרת הכנסים לשיתופי הידע עומד בסימן "צופים פני עתיד". משתתפים בו מרצים בכירים מהארץ מתחומים קליניים, מחקריים וחברתיים שונים. בין נושאי ההרצאות, השפעת החיסון ויעילותו במדינת ישראל, גנטיקה ומחלת הקורונה, וההשפעות ארוכות הטווח של המחלה תוך איתור וטיפול בחולים על פי תכניות רב מקצועיות חוצות ארגונים, חיסונים, וכן פרק של "הכה את המומחה": רופאים בכירים בתחומי רפואה שונים עונים על שאלות.

צוותים מטפלים, אנו מזמינים אתכם להצטרף לכנס זה. אנו בטוחים כי שיתופי הידע יסייעו למערכת הבריאות להתמודד בצורה יעילה יותר עם המחלה והשפעותיה על האוכלוסייה במדינה.

אנו מצדיעים ומודים לכם על עמידתכם האיתנה מול האתגרים שהציבה המגפה בפניכם, כאזרחים וכצוותים מטפלים.

בברכת כנס מעניין ומלמד,

 • ד"ר אורלי וויינשטיין
  סמנכ"לית וראש חטיבת בתי החולים
  שירותי בריאות כללית
 • ד"ר דודו דגן
  ראש חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים
  משרד הבריאות
 • מר יורם סגל
  סמנכ"ל וראש חטיבת הקהילה
  שירותי בריאות כללית

שתפו את הכנס, הזמינו אנשים נוספים, ובכך נגדיל את מעגל הידע

לשאלות ומידע נוסף ניתן לפנות לד”ר רינה יהלום, אגף רפואה חטיבת בתי החולים, שירותי בריאות כללית: 050-6263560 | rinaya@clalit.org.il

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully